כירורגיה דנטלית

כירורגיה דנטאלית משלבת בין רפואת הפה הלסת והשיניים לשיטות טיפול פולשניות המצריכות חדירה של הרופא הכירורג אל עומק הקורה, מעבר לנראה על פני השטח, על מנת להשיג ריפוי עמוק ויסודי, לרבות הצורך בטיפולי השתלת עצם, הרמת סינוס או עקירת שיניים כירורגית.

 

מושגים מעולם הכירורגיה הדנטאלית:

 

עקירה כירורגית – עקירה כירורגית – בהליך עקירה רגילה מתבצע חילוץ השן באמצעות צבת ובעזרת הרדמה מקומית למניעת הכאב בלבד…

 

הרמת סינוס – הסינוס הוא חלל שנמצא מעל החניכיים ובמקרים בהם הסינוס ממוקם במיקום נמוך ונדרשת השתלה של שן תחתיו עשוי להפריע, בשל המחסור בעצם זמינה שתהווה תשתית להשתלה…

 

השתלת עצם – המחסור בעצם בחניכיים עשוי להקשות על קיום ההשתלה על מניעתה, וזאת בשל הצורך של השתל בעצם מלאה וחזקה שתהווה תחנת עגינה עבורו…

בפניה למרפאת שיניים במצוקה רפואית או אסתטית, לא תמיד ידועה מראש למטופל הפרוצדורה הרפואית המומלצת. טיפולים רבים מתבצעים על ידי רופאי שיניים מקצועיים ללא הצורך בשילוב כירורגיה דנטאלית, בעיקר כאשר מדובר בטיפולי שיניים משמרים. יחד עם זאת, בעיקר בתחום הרפואה המשקמת, הצורך בטיפולי כירורגיה דנטאלית קיימים ובאים לידי ביטוי בניתוחים מקומיים, השתלת שיניים, טיפול בנסיגת חניכיים ואובדן עצם ואחרים. בעבור מקרים אלו ועל מנת להבטיח את התאמת הטיפול הטוב ביותר מומלץ לפנות מראש רק למרפאות שיניים המעסיקות כירורג פה ולסת מומחה ובעלות ההסמכה והכלים המקצועיים לביצוע כל סוגי הטיפולים.

 

נתייחס למספר מושגים מתחום הכירורגיה הדנטאלית:

 

עקירה כירורגית – בהליך עקירה רגילה מתבצע חילוץ השן באמצעות צבת ובעזרת הרדמה מקומית למניעת הכאב בלבד. לאחר העקירה מלבד רגישות ונפיחות במקום לא נדרשת פעולה כירורגית דוגמת תפרים לסגירת המקום והזמן הוא כלי ההחלמה של נקודת העקירה במקום. לעומת זאת עקירה כירורגית מתייחסת למצב בו נדרשת הפשלה של החניכיים והפרדת שורשי השן לצורך חילוץ השן מן החניכיים מבלי לפגוע ברקמה העדינה ובחיבור לחניכיים. לאחר עקירה כזאת יהיה צורך בתפרים מקומיים או טכניקת סגירה אחרת של החלל למניעת דימום ולהחלמה מהירה.

 

הרמת סינוס – הסינוס הוא חלל שנמצא מעל החניכיים ובמקרים בהם הסינוס ממוקם במיקום נמוך ונדרשת השתלה של שן תחתיו עשוי להפריע, בשל המחסור בעצם זמינה שתהווה תשתית להשתלה. הרמת סינוס מתבצעת על מנת להרחיק את החלל ממיקום ההשתלה ולאפשר נגישות לעצם בצפיפות גבוהה שתהווה עוגן לשתל. הליך זה מתבצע אף הוא באמצעות פרוצדורות כירורגיה דנטאלית ומצריך מיומנות גבוהה וציוד רפואי ודיגיטלי מתקדם.

 

השתלת עצם – המחסור בעצם בחניכיים עשוי להקשות על קיום ההשתלה על מניעתה, וזאת בשל הצורך של השתל בעצם מלאה וחזקה שתהווה תחנת עגינה עבורו. במקרים בהם קיים מחסור בעצם בשל שחיקה שלה לאורך שנים או מסיבות אחרות ניתן לבצע השתלת עצם קודם לתהליך החדרת השתל להבטיח את הצלחת ההליך ועמידותו לאורך שנים.

 

כל הליכי הכירורגיה הדנטאלית מתאפשרים ומתקיימים כיום ברמת דיוק גבוהה במיוחד, בין היתר בזכות טכנולוגיות מתקדמות המאפשרות לעשות שימוש בצילומי רנטגן על גבי תוכנות הדמיה ולמעשה לקבל תמונת מצב מלאה ברמת דיוק גבוהה וממנה לצאת לתכנית טיפול מדויקת, יסודית ומותאמת אישית.

 

מרפאת בורלה בעפולה מזמינה את המטופלים מכל רחבי הצפון להתרשם ממרחב מקצועי ואיכותי יוצא דופן, המאגד את כל שירותי בריאות הפה והלסת תחת קורת גג אחת, בפיקוח, ניהול וליווי של מומחה כירורג פה ולסת לכל תהליך.