השתלות בזאליות

השתלות בזאליות – מענה למטופלים הסובלים מנסיגת עצמות החניכיים

טיפולי השתלות שיניים נשענים על השתלה קבועה של הדמיה של שן, מחומרים הקרובים בתצורתם ובהרכבם לאלו של שיניים אמתיות, ומוברגים בצורה עדינה ומקצועית אל עצמות החניכיים המשמשים מנשא ותשתית לשן המושתלת. שיטה זו החליפה את השיטה הקודמת בה שיניים תותבות נשלפות הוצעו למי שסבל משיניים פגועות ו/או חלשות, והעניקה יתרונות רבים על פניה.

אחד האתגרים בתחום השתלות השיניים הוא הטיפול והמענה למטופלים הסובלים מנסיגת עצמות חניכיים, מלאה או חלקית. מאחר והעצם מיועדת להוות את התשתית להשתלה, מחסור בעצם או עצם נסוגה מגבילים את הטיפול ועד מונעים אותו כליל. השתלה על גבי עצם חלשה ונסוגה לא יאריך ימים, המראה האסתטי עשוי להיפגם באמצעות צניחה של השן וחוסר בסימטריות ובמקרה של שחיקה מלאה של העצם השן לא תמצא אחיזה ותיפול.

השתלות בזאליות הן המענה המתקדם ביותר, אשר מתאפשר בזכות מחקר מתמשך בתחום לצד טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות.

מדוע קיים מחסור בעצמות חניכיים?

מחסור בעצמות חניכיים עשוי להיווצר כתוצאה משלל סיבות בניהן סיבות גנטיות, אובדן של שיניים בגילאים צעירים, שימוש ממושך בפלטה, קיום של מחלות סיסטמיות, סכרת ואחרות. לעצמות החניכיים הקטנות והרכות מטבען ישנה נטייה להיספג ולסגת ועד להיעלמות מוחלטת במקרי קיצון. במקרה כזה השתלת שיניים בשיטה הרגילה לא תהיה אפשרית וההמלצה היא על השתלה בזאלית.

אין צורך להגיע למצב של חוסר מוחלט בעצם על מנת לבצע השתלה בזאלית, וגם עצם צרה, חלשה וללא עומק לא תוכל לקלוט ולשאת השתלות שיניים רגילות.

שתלים בזאליים- איך זה עובד?

המונח שתלים בזאליים מתייחס למעשה לאופן ההשתלה ולא להרכב השתלים עצמם. מדובר בהשתלת שיניים למטופלים בעלי מחסור בעצם טבעית, וההשתלה מתבצעת ללא תלות בעצמות החניכיים. הטיפול אשר מתבצע בהליך כירורגי מורכב תחת טשטוש או הרדמה, מאפשר קביעה של  שתלים מיוחדים בעצמות הבזאליות, המצויות בלסת.

השתלות בזאליות נשענות על שימוש בשתלי דיסק אשר בניגוד להשתלות המסורתיות, לא מוברגים לעצמות החניכיים אלא מתחברים אל עצם הלסת החזקה והיציבה יותר, ובאמצעות צורה של דיסק ניתן לעגן אותם בפריסה לרוחב עצמות החניכיים והלסת  וליצור איזון ויציבות. תכנון ההליך מתבצע באמצעות טכנולוגיות מתקדמות והדמיה ממוחשבת המאפשרת קביעה מדויקת של נקודות החיבור.

השתלה בזאלית מתקיימת בטווח זמן קצר, כאשר עם סיום ההשתלה הראשונית זוכה המטופל לסט שיניים מקובעות אך זמניות, ולאחר ימים ספורים של הסתגלות מתבצעת התקנת השיניים הקבועות.

חשוב לדעת כי השתלות בזאליות הן השתלות מורכבות שלא כל רופא שיניים ידע לבצע, מה שמביא להפניות רבות לטיפולים מסוג שיניים תותבות נשלפות, ניתוחי סינוס וטיפולים מורכבים ולא הכרחיים אחרים. מומלץ לכל מטופל אשר נתקל בקושי בהשתלות שיניים בשל בעיות הנוגעות למצב העצם לבחון את האפשרות להשתלה בזאלית שהיא מהירה ויעילה יותר ממרבית הטיפולים המוצעים בתחום רפואת השיניים וההשתלות כיום.

לבדיקה וייעוץ ללא עלות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם